Hakkında


Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi %100 ingilizce Psikoloji bölümünden mezun olan Gizem Bozalp Akgün, daha sonra Yakın Doğu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik psikoloji Yüksek Lisans Programını “Yüksek Şeref Öğrencisi” olarak tamamlayıp “Uzman Klinik Psikolog” ünvanını almıştır.
Yüksek Lisans eğitimi ile birlikte Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Psikiyatri Anabilim Dalı Yetişkin Ruh Sağlığı bölümünde, uzmanlık stajı ve süpervizyonunu belgelenmiş “Çok iyi” notuyla tamamlamıştır.
Lisans eğitimi sırasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde (GATA) Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı bölümünde lisans stajını “Çok iyi” başarı belgesi hakederek tamamlamıştır.
Lisans eğitimini devam ettirirken Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanlığı’nda gönüllü asistanlık yapmış, Amerika’nın New Jersey eyaletinde, Lindgren Preschool’da gönüllü psikolojik danışmanlık yapmış ve Gazi Magosa Özel Eğitim öğrencilerinin Dünya Atletizm Yarışları’nda gönüllü psikolojik danışmanlık yaparak “Teşekkür Belgesi” almıştır.
2013 yılında mesleğe başladığından bu yana çeşitli hastaneler, psikolojik danışmanlık merkezleri, kurum ve kuruluşlarda görev almış, yetişkin psikolojisi ve danışmanlığı, çocuk ruh sağlığı ve özel eğitim danışmanlığı, kurumsal ve bireysel danışmanlık, bireysel psikoterapi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Uzmanlık Alanları

YETİŞKİNLERDE;

Panik Atak (Panik Bozukluk),

Depresyon,

Anksiyete (Kaygı Bozuklukları),

Obsesif-kompülsif Bozukluk (Takıntılar),

Fobiler,

Travma Sonrası Stres Bozukluğu,

Yeme Bozuklukları (Anoreksiya Nervoza, Bulimia, Tıkanırcasına Yeme bozukluğu),

Internet bağımlılığı,

Aile danışmanlığı,

Bilişsel Davranışçı Psikoterapi.

ÇOCUKLARDA ;

Çocuklarda Davranış problemleri,

Özel Gereksinimli Çocuklar,

Internet bağımlılığı,

Dışa Atım Bozuklukları (Enürezis, Enkoprezis),

Çocuk Odaklı Aile Danışmanlığı,

Bilişsel Davranışçı Psikoterapi.

KULLANDIĞI TESTLER;

Psikolojik Testler (objektif ve projektif),

Gelişim Testleri,

Zeka Testleri.